Mis on content marketing?

Toote, teenuse või miks mitte ka ettevõtte  reklaamimiseks on mitmeid võimalusi.
Üks perspektiivikamaid on kahtlemata sisuturundus.

Oma olemuselt ei ole sisuturundus (ing. k. content marketing) midagi uut, vaid tegemist on asjaga, mis on sama vana kui reklaam ise. Põhjus, miks sisuturundusest täna järjest enam räägitakse, on lihtne: see töötab paremini kui teised lahendused.

Reklaamipimedus

Usutavasti on igaühele meist tuttavad reklaambännerid. Reklaampinnad, mis toodet või teenust ostma kutsuvad, kasutades selleks erinevat sisu: fotosid, tekste, naljakaid kujundeid, vms.
Ja olgu kõne all suur reklaamtahvel linnaliikluses või vilkuv bänner veebiavarustes, on nende mõlema eesmärk sama – kutsuda inimest ühel või teisel viisil käituma (ostma). 

Infoajastu on aga pannud inimesi reklaami teistmoodi nägema, kuigi õigem oleks vast öelda mitte nägema, sest kaasaegsel inimesel on välja kujunenud uus omadus – nn reklaamipimedus (banner blindness).

Tegemist pole meditsiinilise probleemiga, vaid see tähendab seda, et inimene ei pruugi panna vilkuvat reklaambännerit tähele.
Content marketingi puhul on tegemist oluliselt laiahaardelisema lähenemisega, sest tekst, millele inimene on juba keskendunud, ongi iseenesest reklaam. 

Pisut lihtsamalt väljendudes on sisuturunduse eesmärk teha müüki, müüki ennast tegemata, saavutades siiski sama efekt – müüa toode või teenus lugejale maha. 

SEO

Koos sisuturundusega muutub üha aktuaalsemaks ka SEO – search engine optimization, eestikeeli otsimootorite optimeerimine.

Sisuliselt on SEO pikk jada ülikeerukaid matemaatilisi valemeid, mis on ellu kutsutud vaid ühel eesmärgil – pakkuda veebist otsijale seda, mida ta veebist leida soovib.
Näiteks sisestades veebiotsingusse sõna “kott”, annab otsimootor vasteks spordikoti, kartulikoti, seljakoti jne.
SEO eesmärk on leida veebiavarustest õige kott võimalikult kiiresti, pakkudes otsijale tulemuseks just seda kotti, mida ta leida soovis.

Ka siin mängib rolli sisuturundus, sest SEO töötab spetsiifilistel märksõnadel ning neid sõnu õigesti kasutades on veebiotsingus võimalik toote, teenuse või äriga jõuda tulemuste rivis esikohale.
Ja mida eespool tulemus otsingus on, seda parem tootele, teenusele või ärile, mida reklaamida soovitakse.

Sisu(turundus) on kuningas! 

Inglise keeles on ütlus: Content is King (Sisu on kuningas).
Ja see on ka igati õige, sest sisu, olgu see tekst, fotod, videod või muu sisu formaat, on see, millest on saanud uue ajastu reklaamtahvel. Vähe sellest: see reklaamtahvel töötab! 

Aegade jooksul on reklaamimise meetodid üksjagu muutunud.
Oli aeg, kus kaupmehel piisas kõige käidavamas kohas “putka” püsti panna ning valjuhäälselt enda kaupa reklaamida. Ja see töötas.
Tänapäeval ei kujuta vist keegi enam ette end linnatänaval valjuhäälselt kindlustust või autorehve müümas, ega ju? 

Mida aeg edasi, seda enam kolib reklaam “päris” maailmast veebi, kuna veebist on saanud meie igapäevaelu lahutamatu osa.
Veebis turundamise viise on mitmeid - üks efektiivsemaid ning seejuures ka perspektiivikamaid on kindlasti sisuturundus.

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: